Tato statistika Tour de France vám pomstí

Anonim

Tour de France je jedním z nejvíce fyzicky náročných výzev na Zemi. 21 dní, 2,193 míle a věc nakládky v hotovosti pro člověka, který nejprve dosáhne cílové čáry.

V letošním roce to byl Chris Froome, který vsadil s $ 549k na první místo skončit z 198 jezdců. To je do peňaženky velice pekná hromada, ale ještě více úžasné jsou některé statistiky, které ESPN sestavila, aby se do planety dostal největší cyklistický závod na planetě. Zde jsou hlavní body:

I když je Tour de France jednou z nejtvrdších individuálních soutěží na planetě, existuje mnoho dalších individuálních cen, které se hromadí - dokonce i některé, které trpasličí nejvyšší výhru jízdního kola. Kvůli srovnání Floyd Mayweather získal 220 milionů dolarů. pro porážku Pacquiao v boxerském zápase. Serena Williamsová za 2,5 milionu dolarů vyhrabala za Wimbledon a Henrik Stenson získal 1,55 milionu dolarů za vítězství v golfovém turnaji British Open. Není to špatné, když si během víkendu užíváte klidné čtyři kola golfu.

Abyste byli spravedliví, peněženka vítěze v turnaji $ 549k pro Tour de France nezahrnuje $ 12,000 za každou fázi, kterou závodník vyhrává. Tam jsou také ceny pro krále hor (nejlepší lezce) a Top Sprinter, každý ocenil na 27,400 dolarů. Tyto ceny získaly Rafal Majka a Peter Sagan.

(Getty Images)

Tam je také cena v Tour de France pro špičkový tým. V letošním roce zvítězil tým Movistar, který se umístil na třetím místě finále Nairo Quintana. Cena nejrychlejšího týmu byla 55 000 dolarů. To se zdá být docela patetické ve srovnání s portugalským národním fotbalovým týmem, který nedávno získal Euro Cup v roce 2016 a získal cenu ve výši 29,8 milionu dolarů. Také trpasličí cena týmu Tour jsou Stanley Cup (4 miliony dolarů Pittsburgh Penguins) a NBA (2,66 milionu dolarů Clevelandovi Cavaliersům).

Kromě hotovosti je zde jen několik dalších zajímavých skutečností o závodě:

1) Průměrný finišer Tour de France spálí v průběhu 21 dnů přibližně 126k kalorií. Chcete-li to v perspektivě, průměrný NFL útočné lineman pravděpodobně spálit pod 100k kalorií v průběhu celé sezóny. Většina profesionálních hráčů nedosáhne ani 50 000 kalorií spálených v průběhu 50 zápasů

2) Je zapotřebí tolik energie, jak dokončit jeden závod Tour de France, jako to běží přes 40 maratónů.

3) Vítěz Chris Froome potřeboval více než 5 000 minut, aby dokončil Tour de France a získal půl milionu dolarů. Mayweather porazil Pacquiao za 36 minut a vyhrál 220 milionů dolarů.

4) Finisté v Tour de France vylezli 38,353 metrů na cestu k dokončení závodu. To je stejné jako při lezení na Mount Everestu 4,3krát.

Tyto informace dokládají, jak neuvěřitelní jsou sportovci, kteří dokončí Tour de France, a také argumentuje, že by jim možná měli být uděleni trochu více štědře pro jejich úsilí.