Circuit PGA má tento rok miliony nových milionářů

Anonim

S tolika penězi ve hře golfu, v letošním roce vítězové odcházejí s miliony peněz v penězích. Například sezónní FedEx Cup stojí za jednu výhru ve výši 10 milionů dolarů, US Open má celkem 12 milionů dolarů a Masters je těsně za 11 miliony dolarů. Když jsou dohromady, vrcholní hráči dokážou do konce sezóny vydělat působivé součty.

Například letošní nejvyšší výdělek: Justin Thomas, ve věku 24 let 19,9 milionů dolarů pro vítězství mistrovství PGA, mistrovství Dell Technologies a Sony Open. Vedl PGA Tour vítězství a výdělky, nastavil rekordy v USA Open a odvezl FedEx Cup (a 10 milionů dolarů, které přichází s ním) v září. Ještě neuvěřitelnější? Toto je jeho jediný třetí rok v profesionálech.

Zavřete za Tomášem Jordan Spieth, také 24, vítězství v Open Championship, Travelers Championship a AT & T Pebble Beach Pro-Am. Spiethova úžasná vystoupení v mistrovstvích Traveller a Open pomohla mladému golfistovi, aby vystoupil nad některými ze starých veterinářů a získal ho 12,4 milionů dolarů pro sezónu.

Dustin Johnson, 33, zaokrouhluje první tři, s výnosy z konce $10.2 milión od jeho dokončení v WGC-Mexiko, WGC-Dell Technologies a The Northern Trust. Jeho výkon mu přinesl první místo ve světovém žebříčku, ale jeho ročník u majorek byl trochu chudý až do mistrovství PGA.

Dvadsát pět let stará Hideki Matsuyama klesl těsně předtím, než byl prvním japonským hráčem, který vyhrál v USA Open, ale jeho horké představení u Masters v každém z posledních tří let naznačuje, že jeho sucho může skončit velmi brzy. S výhrou na WGC Bridgestone, WGC HSBC a Waste Management Phoenix přinesl domů $8,980,570 během sezóny.

John Rahm je dalším zajímavým hráčem golfu. Zařadil se na pozici # 5 v zisku 7,1 milionu dolarů za vítězství v Farmers Insurance, druhé místo v WGC Dell Technologies a druhé v Dean & DeLuca, ale 22-letý hráč právě začal hrát v červnu roku 2016. Se čtyřmi po sobě jdoucími desetimi nejlepšími desetimi vítězstvím v této sezoně je Rahmův pátý povrch impozantní že se hrál v mnohem méně hrách než většina jeho elitních vrstevníků.

Getty Images

Rickie Fowlerovámůže mít čtyři PGA Tour vítězství k jeho jménu, ale on je dobře známý pro jeho činnosti mimo zelenou. 28letý rodák z Kalifornie také surfuje, jízdá po špínu a zpívá ve volném čase. Není ani na golfu, ani vítězství na Hondu Classic a na stupních vítězů na turnaji Memorial a BMW Championship, $6.7 milión.

Kevin Kisner je oblíbený u fanoušků kvůli jeho krátkým herním dovednostem a bezvýraznému chování, což ho vyneslo těsně za sebou 5 milionů dolarů s vítězstvími v Dean & DeLuca a druhým místem v Curychu a Arnoldem Palmerem. Ale on není tak populární na svém domácím hřišti Palmetto Golf Club v Jižní Karolíně. V roce 2016, Kisner a jeho přátelé hráli ve videu Vice Sports s golfovými vozy a spoustou piva, což vedlo k jeho pozastavení z klubu.

Veteránský golfista Justin Rose, získal téměř $4.8 milións druhým místem na Masters, Sony Open a BMW Championship. Je jedním z dvou olympijských zlatých medailistů v tomto sportu, který v loňském roce získal v Rio, aby porazil svého soupeře a dobrého přítele Henrika Stensona.

Pat Perez je další ze sportu, který seděl většinu sezóny 2016 kvůli zranění ramen. Perez se vrátil silně, aby získal OHL Classic, získal druhé místo v mistrovství Wells Fargo a třetí v turnaji SBC Tournament of Champions a vyhrál ho 4,6 milionu dolarův peněžních výhrych. Perez má pověst za to, že je trochu horko, ale letos to zahrál cool a vzal tři pódiá.

Další starší hráč, Sergio Garcia, jen soutěžila v jednom turnaji v tomto státě, ale byla to velká vítězství. Třicátý sedmiletý Garcia bojoval se spoluhráčem Ryder Cupu Justin Rose, aby vyhrál turnaj Masters, což pomohlo zvýšit jeho sezónní výdělky až na více $3.7 milión.