Eddie Jordan Net Worth

Anonim

Eddie Jordan NetWorth: Eddie Jordan je irský bývalý závodní řidič a obchodní guru, který má čistou hodnotu 475 milionů dolarů. Eddie Jordan získal svou čistou hodnotu tím, že byl zakladatelem a majitelem Grand Prix Jordanu. V současné době je vedoucím analytikem pro pokrytí F1 na BBC. Narodil se Edmund Jordan 30. března 1948 v Irsku a stal se pravděpodobně nejznámějším týmovým šéfem Formule One. Od dnešního dne je Eddie aka EJ vedoucím analytikem na pokrytí Grand Prix BBC. Když se Eddie poprvé seznámil s závoděními, začal svou kariéru jako úřednice u Irské banky. Všechno se stalo během stávky v Dublinu, když se rozhodl strávit své dny na ostrově Jersey, kde se poprvé zúčastnil kartového závodu. Adrenalinová zkušenost ho přiměla koupit kart. Krátce poté vyhrál svou první sezónu v mistrovství Irish Kart. Je pravda, že si užil závodění, ale vzdal se vzrušení, aby mohl spravovat kariéru jiných řidičů prostřednictvím svého týmu. Jako muž za vzestupem velkého počtu nadcházejících závodníků Grand Prix, jako jsou Damon Hill a Martin Brundle, se Jordan přesunul do F1 na konci 80. let. Nechal Michael Schumacher svůj první jízdu, přestože ho ztratil u Benettona ve sporu o jeho smlouvu. V pozdních 2000s, tým Eddie Jordan dosáhl svého vrcholu, jak to bylo zvedání na stupních vítězů a vyhrávat závody. Ale kvůli finančním a právním bojům byl Eddie nucen prodat svůj tým v lednu roku 2005. Zatímco tým od té doby vydržel pod rouškou Force India, Eddie se stal jedním ze tří klíčových moderátorů BBC Grand Prix pokrytí společně s Jake Humphrey a David Coulthard. A co víc, je zapojen do mnoha investičních společností i do jiných podnikatelských aktivit.